середа, 26 серпня 2015 р.

Президент ПАРЄ: вироком Сенцову РФ порушила вимоги Страсбургу

Винесення вироків російським судом громадянам України Олегу Сенцову та Олександру Кольченку протирічить вимогам ПАРЄ до РФ, вираженим в резолюції 2063.
Про це йдеться в заяві президента ПАРЄ Анн Брассер.
"У резолюції 2063(2015) Асамблея (ПАРЄ) закликала російську владу скасувати незаконну анексію Криму', а також звільнити всіх полонених, зокрема мирних жителів і в тому числі полонених, утримуваних в Російській Федерації", - відзначила вона.
"Сьогоднішнє рішення суду знаходиться у явному протиріччі з цими вимогами. Тому я знов закликаю російську владу дотримуватися своїх зобов'язань як держави-члена Ради Європи і звільнити всіх осіб, незаконно затриманих після анексії Криму",  наголосила президент ПАРЄ.
За словами Брассер, вироки Сенцову та Кольченко викликають занепокоєння щодо дотримання стандартів Європейської конвенції з прав людини у судових розглядах проти них, "особливо в контексті погіршення ситуації з правами людини в Криму після його незаконної анексії Росією".
Нагадаємо, 25 серпня, суд у Ростові-на-Дону виніс вирок у справі кримчан Олега Сенцова та Олександра Кольченка. Сенцова засуджено до 20 років позбавлення волі, Кольченка – до 10 років.
МЗС України назвав цей вирок політичним замовленням.
В ЄС заявили, що вирок українському режисеру Олегу Сенцову і активісту Олександру Кольченку порушує міжнародне право і стандарти судочинства.

"Європейська правда"

понеділок, 24 серпня 2015 р.

Земляки, брати і сестри! Щиро вітаю Вас усіх зі святом! Не хнюптеся, все у нас і у нашій Неньці - Україні буде добре.

Слава Україні!

середа, 19 серпня 2015 р.


Водяний млин з трьома колесами на річці Ворсклі, околиці м.Охтирка.
Фото Никанора Онацького, 1910